Sen de gittin ya...

2014-09-13 01:08:00

Vefa'nın vefatının ardından... Fatih Küçükkelepçe anısına;

Seninle ilk tanıştığımız zamanlarda “Hayalperest” ismini kullanıyordun.  Demek ki ayakları yere basmayan biri demiştim. Sonradan öğrendim ki, evet; ayakların yere basmıyordu ama sadece ayakların… Öyle sağlam bir duruşun vardı ki, yoktu senin gibisi…

Zor yıllar… Ardarda gelen kayıplar, ayrılıklar, acılar… Gene de mücadeleyi bırakmıyor, sımsıkı sarılıyordun boğazına hayatın, seni yutmasın, girdabında boğmasın diye. “İş bulamıyorum, ne yapayım?” bahanesine sığınanların gözüne çomak sokarcasına onca engele rağmen hep çalışıyor hep üretiyor, üstüne;  başkalarının da meslek sahibi olması için azami gayret gösteriyordun.  Uçuk kaçık fikirlerin de vardı ama ben şahidim ki sen dünyaya ender gelen güzellerden biriydin. Yanına gelip de resim çekinenleri kıskanırdım hep. Biraz önce, çalıştığın haber sitesinde vefat haberini gördüm. “Patron” da gelmiş ziyaretine. Gene kıskandım işte! Öyle istemiştim ki şöyle oturup karşılıklı hasbihal etmeyi, birlikte pizza yiyip, Ülker çikolatalı gofret stoklarını tüketmeyi…  Olmadı işte! 

Sevgili öğretmenim! Sen bana ne çok şey öğrettin! Vefa sendeydi, yardımlaşma sende, dostluğun âlâsını yaşadım sevginle, kırmadın, incitmedin, hep alttan aldın. Yeğenlerime, yakınlarıma, tanıdık bildik herkese seni anlattım, örnek insan istiyorsanız işte Fatih! dedim ve böyle güzel bir dostluğu bana nasip eden Rabbime şükrettim. Ölmek istediğini söylediğin zamanlarda “Sakın benden önce öleyim falan deme!”  derdim de “Biraz da beni düşün, bencillik etme!” diye söylenirdin.  Al işte! Benden önce gittin! 12 Eylül'de öyle bir darbe indirdin ki seni sevenlerin yüreğine, bir karabasan gibi çöktü gidişinin hüznü. Kardeşim, dostum, sırdaşım, emin olduğuna şahitlik ettiğim, cennet ehlinin sevinçle karşılayacağı güzel, istediğin oldu işte…  Dünya sürgünün bitti! Söyle, şimdi iyi misin?
12.09.2014

0
0
0
Yorum Yaz